Terapia manualna

Jeżeli przez urazy lub życie w ciągłym napięciu cierpisz z powodu bólu, natomiast dotychczasowe leczenie nie przyniosło ci pożądanych efektów, zaufaj nam i skorzystaj z terapii manualnej. To może być odpowiedź na Twoje potrzeby! Prowadzimy terapie metodami Mulligana, Ackermana, FOI® oraz kinesiotaping. Zobacz, która z nich może rozwiązać Twój problem, albo odwiedź Monoi i opowiedz nam o swoich potrzebach. Skorzystaj z konsultacji fizjoterapeutycznej, a wspólnie dobierzemy najlepszą metodę.

Metoda Mulligana

Jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, polegającą głównie na mobilizacji stawów. Jest bezpieczną i bezbolesną terapią manualną. Zdaniem Mulligana dolegliwości bólowe oraz ograniczenia ruchomości mają podłoże w zaburzeniu ustawienia powierzchni stawowej, skutkujące nieprawidłowym torem ślizgu powierzchni stawowych oraz zmianą osi obrotu w stawie.

Atutem metody Mulligana jest bezbolesność w czasie terapii. To zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta, który nie jest biernie poddawany terapii ale aktywnie w niej uczestniczy.

Metoda Mulligana opiera się na wielu różnorodnych technikach m.in.: przeciwdziałających bólom głowy, mobilizacyjnych technikach połączonych z aktywnym ruchem kończyn, a także technikach z zastosowaniem pasów stabilizacyjnych.

Zastosowanie kliniczne jest w tym przypadku bardzo szerokie: od przywracania ruchomości w stawie barkowym czy biodrowym do nowoczesnych technik stosowanych w przypadku skręcenia kostki czy też łokcia tenisisty. Metoda ta może być z powodzeniem stosowana w procesie usprawniania Pacjentów jako samodzielna metoda lub jako uzupełnienie innych sposobów terapii.

Cena: 110 PLN (45 minut)

Metoda dr. Ackermanna

Metoda diagnozy i terapii według koncepcji Ackermanna, jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego. Wyróżnia się szybką i celną diagnostyką oraz precyzyjnym i dokładnym postępowaniem terapeutycznym. 

Wiele dolegliwości, które swoją przyczynę mają w zaburzeniach funkcji narządu ruchu, a zwłaszcza kręgosłupa, są z natury odwracalne. Często zmiany w funkcjonowaniu stawów kręgosłupa powodują występowanie objawów podobnych do tych, które wywołują choroby organiczne. Zatem jeżeli w badaniach lekarskich zostało wykluczone organiczne podłoże choroby, najczęściej można takiemu pacjentowi pomóc stosując terapią manualną. W praktyce klinicznej z pozytywnym skutkiem leczone są m.in. bóle kręgosłupa, głowy (w tym m.in.. migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu), tułowia, kończyn, „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia) i inne...

Cena: 110 PLN (45 minut)

Metoda FOI: funkcjonalna osteopatia i integracja

Metoda ta stanowi niezależną koncepcję terapeutyczną w zakresie osteopatii i terapii manualnej. Jej rozwój dokonał się w oparciu o doświadczenie empiryczne i naukowe, zdobyte w ramach działań terapeutycznych u ponad 120.000 pacjentów. Nowatorstwo cechujące tą terapię pozwalają wysnuć wniosek, iż jest to jeden z najszybszych sposobów pomocy pacjentowi z funkcjonalnymi zaburzeniami ruchowymi.

Jest to terapia całego ciała. Zakłada ona, że na problem, który powstał w aparacie ruchu, organizm człowieka reaguje jako całość. Ludzkie ciało zostaje zatem "zmuszone" do tego, aby w jakiś sposób skompensować powstałe zaburzenie. Praktyka pokazuje, iż mechanizmy kompensacyjne są rozproszone po całym ciele, do tego zawsze według ustalonego wzorca. Dzięki temu można je włatwy sposób rozpoznać. Doświadczenie dowodzi ponadto, że poświęcenie największej uwagi systematyce mechanizmów kompensacyjnych pozwala na szybkie i trwałe uporanie się z problemami oraz bólami. W terapii integracji funkcjonalnej nie stosuje się zatem zabiegów miejscowych, ograniczających się wyłącznie do obszaru bólowego. 

Zalety FOI®

 • szybka i efektywna diagnoza
 • łatwe w rozpoznaniu i leczeniu związki przyczynowo-skutkowe
 • szybkie efekty i wysoka skuteczność stosowanych technik
 • delikatny i bezpieczny sposób przeprowadzania zabiegów
 • brak przeciwwskazań dla tego typu terapii!!!
 • łatwość w określaniu rokowań co do przebiegu terapii
 • duża skuteczność metody
Cena: 110 PLN (45 minut)

Kinesiotaping: plastrowanie dynamiczne

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami wykonanymi z bawełny i kleju akrylowego. Ich właściwości są podobne do tych cechujących ludzką skórę: mają zbliżoną grubość oraz ciężar i są podobnie rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

Wskazania do stosowania:

 • Ból: pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku), kręgosłupa (plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy), reumatyczny a także po operacjach (może zmniejszać nawet anormalny i ostry ból pooperacyjny).
 • Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie: plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je i normalizują ich napięcie, ponieważ przejmują ich funkcję lub wspomagają pracę.
 • Zapobieganie kontuzjom: plastry ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi i stabilizują stawy, co jest pomocne w trakcie treningu.
 • Skurcze: plastrowanie pomaga nie tylko sportowcom, którzy nie wykonali rozgrzewki i "złapał" ich skurcz, lecz także tym, którzy zmagają się np. ze skurczem łydek w czasie snu.
 • Problemy z krążeniem: plastry dają ten sam efekt co drenaż limfatyczny - wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchlizną na nogach (np. kobiety w ciąży).
Cena: 60 PLN (30 minut)

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja obejumuje kompleksowe badanie, na podstawie którego terapeuta jest w stanie określić:

 • rodzaj schorzenia
 • stadium zaawansowania choroby
 • możliwości rehabilitacji i oczekiwane efekty
 • indywidualny plan rehabilitacji
 • instruktaż ćwiczeń domowych

W trakcie konsultacji terapeuta udziela również odpowiedzi na nurtujące pacjenta pytania.

Cena: 60 PLN (30 minut)

Masaż leczniczy

 • dla sportowców
 • intensywny
 • leczniczy
 • uciskowy

W zależności od zastosowanej techniki, masaż leczniczy może mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych czy neurologicznych. Znajduje też zastosowanie w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Masaż wykonuje się na stole do masażu z wykorzystaniem oliwki lub maści, ułatwiającej płynne ruchy dłoni masażysty. Skutkiem zabiegu jest regeneracja i zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy oraz poprawa wyglądu skóry.

Cena: 70 PLN (30 minut) / 110 PLN (60 minut)

Masaż limfatyczny

 • intensywny
 • leczniczy
 • uciskowy
 • wyszczuplający

Technika, która stymuluje odpowiednie punkty na ciele polepszając odżywienie komórek, regulując krążenie krwi i pracę organów wewnętrznych. Sprawia, że masowana skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna.

Masaż limfatyczny przyniesie ulgę osobom uskarżającym się na obrzęki i zmiany skórne, które są często są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Drenaż zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kończynach dolnych, dlatego pozwala pozbyć się tzw. efektu zimnych stóp. Usuwa on także zbędne produkty przemiany materii i wspomaga odchudzanie. Zabieg jest bardzo relaksujący; pod jego wpływem wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które odpowiadają za uczucie odprężenia i zadowolenia. Zalecany jest również młodym mamom, kiedy organizm jest osłabiony po leżeniu, a przede wszystkim wysiłku związanym z porodem.

Cena: 80 PLN (30 minut) / 120 PLN (60 minut)