O nas

O nas Poznaj naszą historię...

Wierzymy, że każdy zasługuje na relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Stworzyliśmy Monoi, ponieważ łączy nas fascynacja masażem połączona z podróżniczą pasją. Tej natomiast z kolei towarzyszy chęć ciągłego poszerzania swojej wiedzy o masażu i jego roli w różnych kulturach...

Pasja z drugiego końca świata

Monoi to owoc naszej podróży po najdalszych zakątkach świata. Pierwszą z nich były Chiny, a my nie wiedzieliśmy jeszcze, że odkrywanie tajników masażu stanie się okazją do następnych, jeszcze dalszych wyjazdów. W ten sposób w kolejnych latach poznawaliśmy egzotykę Birmy, Tajlandii, Laosu. Chwilę później w poszukiwaniu kolejnych inspiracji zawędrowaliśmy aż na Borneo.

Z każdej podróży wracaliśmy bogatsi o nowe doznania i doświadczenia. Każdy wyjazd był niezapomnianym spotkaniem z odmienną kulturą. Żadna podróż nie była taka sama jak poprzednia, a my dostrzegaliśmy różnice nie tylko w życiu codziennym, bogactwie smaków, ale także roli i wartości masażu w kulturze.  

W 2012 roku ponowne zawitaliśmy do Chin, w kolejnym wędrowaliśmy już po Indonezji i Bali, po nich były jeszcze Wietnam i Kambodża

W wielu z tych miejsc masaż to niezwykle ważny element codziennej higieny, szczególnie w wymiarze psychicznym. To droga do duchowego wzmocnienia i niezwykle skuteczna metoda pozbycia się codziennych stresów i poczucia przytłoczenia zewnętrznymi bodźcami. Masaż może leczyć, ale może też odprężać, pobudzać, poprawiać nastrój czy sposób patrzenia na otoczenie. Umiejętność korzystania z masażu to umiejętność życia “tu i teraz”, czerpania radości z życia bez odkładania tego na później.

Wiedza zdobywana przez doświadczenie

Podczas każdej z wypraw poszerzaliśmy swoje “masażowe” horyzonty i zdobywaliśmy nowe umiejętności. U źródeł sprawdziliśmy niuanse masażu tajskiego, Shiatsu czy Abhyanga będącego nieodłącznym elementem kultury Indyjskiej. Poznawaliśmy nie tylko techniczne nowinki - stopniowo zrozumieliśmy też, czym jest masaż w życiu ludzi tych kultur. Analogicznie do wyciągniętych wniosków chcemy, aby Monoi było miejscem gdzie z masażu się nie tylko korzysta, ale się go przeżywa. Gdzie masaż staje się naturalnym, lecz wciąż wyjątkowym elementem codziennego życia.

Wiemy jednak, że nie wszystko da się z powodzeniem przenieść jedynie naśladując. To co zaszczepione w kulturze orientu od zawsze, dla nas wciąż pozostaje czymś nowym, po części nieodgadnionym. Dlatego w Monoi świat masażu poznacie dzięki doświadczeniu balijek. To nasi wyjątkowi goście, którzy wszystko, co w masażu najlepsze mają po prostu w swoim DNA.
Dzięki nim z całą pewnością możemy powiedzieć, że Monoi to dotyk Orientu. Dla Ciebie.

O nas Zespół Monoi

Luh Budiartini

Ma 22 lata i pochodzi z wioski Buleleng, gdzie też uczęszczała do szkoły. Swoją przygodę z masażem rozpoczęła od podjęcia kursu w Tulip SPA International School, który ukończyła z wyróżnieniem. Doświadczenie zdobywała poprzez liczne kontrakty zagraniczne w centrach SPA&Wellness w Turcji oraz Uzbekistanie. Najchętniej wykonuje Masaż Balijski oraz Masaż tajski z olejami.
W Polsce podoba jej się w szczególności uprzejmość ludzi, podobna do przyjaznego podejścia jej rodaków z Bali. Uwielbia polskie pierogi, przepada za śliwkami, a umiarkowana pogoda to dla niej żaden problem. Budi jest bardzo rodzinna, dlatego w każdej wolnej chwili rozmawia z rodzicami, młodszym bratem oraz narzeczonym Made. 

Ni Luh Sri Utami

Wychowała się w balijskiej wiosce Git-Git. W wieku 17 lat odbyła kurs masażu w Tulip SPA International School. Od tamtej pory podejmowała się pracy w wielu hotelach i SPA, co pozwoliło jej nabrać doświadczenia i znacznie poszerzyć swoją wiedzę w kwestii masażu. Pracując w tych miejscach do jej obowiązków należało także szkolenie masażysek z mniejszym stażem i ocena ich umiejętności. Jej ulubionymi masażami są Masaż Balijski oraz Masaż Ajurwedyjski. 
Ni Luh uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Mimo wielu różnic kulturowych bardzo podoba jej się w Polsce, jednak tęskni za swoją rodziną, szczególnie za mężem oraz 6-letnią córeczką Novi.

Piotr Glinka

Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbył liczne praktyki w Polsce i w Niemczech. Swoje doświadczenie zdobył pracując w placówkach publicznych i prywatnych. Od czterech lat prowadzi Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia "Kinesio" w Blachowni, pomagając licznym pacjentom w powrocie do pełnej sprawności. Jego specjalnością jest terapia manualna i osteopatia.
Swoje umiejętności i wiedzę poszerzał na specjalistycznych kursach, takich jak: 

  • szkolenie trójstopniowe- moduł A, B i C METODĄ MULLIGANA prowadzone przez Renee Classena światowej sławy trenera MCTA
  • ukończony kurs KINESIOLOGY TAPING - plastrowanie dynamiczne
  • ukończony kurs masażu klasycznego, limfatycznego, relaksacyjnego, leczniczego,
  • Ukończony kurs Osteopatii według dr Ackermanna
  • Ukończony kurs terapii manualnej FOI 

W wolnym czasie uprawia sport i podróżuje. 

Umów się dziś na masaż

Rezerwuj termin